چرم طبیعی گاو پر استفاده ترین چرم در محصولات چرمی

چرم طبیعی گاو به دلیل ضخامت و استحکام استثنایی برای تولید زیر کلاس چرم سراجی استفاده می شود – از دیرباز برای تولید تسمه اسب، رکاب و زین برای سوارکاری استفاده می شده است.

صنعتگران اغلب آن را چرم کمربند می نامند، زیرا برای دوخت کمربندهای بادوام، یقه سگ، غلاف، تنه کمد و همچنین انواع ورزشی و تجهیزات ویژه مناسب است.

دسته ویژه ای از چرم برای منبت کاری، مهر زنی و کنده کاری از چرم گاو و گاو جوان با ضخامت 1.2 میلی متر یا بیشتر با استفاده از روش دباغی گیاهی نسبتاً پیچیده و طولانی تولید می شود.

این نوع چرم برای انواع دستکاری های هنری با سطح، سوزن دوزی خلاقانه و ایجاد محصولات انحصاری یک تکه مناسب است.

چنین چرمی اغلب در طول فرآیند پانسمان بدون رنگ رها می شود تا صنعتگران با استفاده از تکنیک های مختلف کنده کاری، مهر و موم و رنگ آمیزی بتوانند شاهکارهای اصیل هنر چرم را از آن خلق کنند.

چرم

پوست گاو همچنین به عنوان ماده خام برای تولید نوع جداگانه ای از چرم طبیعی پوسته عمل می کند.

این چرم است که با کروم دباغی شده و سپس با طبل رنگ شده است.

پوسته سطحی ندارد و این محصول را به یک چرم طبیعی تبدیل می کند. پانسمان با روش‌های مدرن صنعتی امکان به دست آوردن پوسته با بالاترین کیفیت را فراهم می‌کند و از طریق رنگرزی درام دقت، یکنواختی و دوام رنگ چرم را در خروجی تضمین می‌کند.

سطح جلویی پوسته با موم طبیعی درمان می شود تا از تنفس و محافظت در برابر رطوبت اطمینان حاصل شود.

تمایز پوسته با پوشش کیفی از چرم طبیعی صاف و گران قیمت با چهره طبیعی دشوار است، که امکان استفاده از آن را در تولید کفش، مغازه ملبوس مردانه، مبلمان و همچنین لوازم جانبی سلاح های مختلف بسیار افزایش می دهد.