مستربچ قرمز وسایل هایتان را زیبا نگه می دارد

آنجایی که مستربچ قرمز قبلاً ترکیبات از قبل مخلوط شده هستند، استفاده از آنها مشکلات مربوط به پراکندگی ناکافی یا کلوخه شدن مواد افزودنی یا رنگ را کاهش می دهد.

غلظت ماده افزودنی در مستربچ بسیار بیشتر از پلیمر نهایی است، اما افزودنی در حال حاضر به درستی در رزین میزبان پراکنده شده است از جهاتی استفاده از آنها شبیه به استفاده از فروآلیاژها برای افزودن عناصر آلیاژی به فولادها است.

استفاده از مستربچ‌ها به کارخانه اجازه می‌دهد تا درجات کمتری از پلیمر را نگه دارد و پلیمر طبیعی ارزان‌تر را به صورت عمده خریداری کند.

مستربچ ها می توانند بسیار متمرکز باشند (در مقایسه با ترکیب هدف)، با “نسبت کاهش” بالا. به عنوان مثال، یک کیسه 25 کیلوگرمی را می توان برای یک تن پلیمر طبیعی استفاده کرد.

مستر بچ

ماهیت نسبتاً رقیق مستربچ ها، در مقایسه با افزودنی های خام، دقت بالاتری را در دوز کردن مقادیر کمی از اجزای گران قیمت امکان پذیر می کند. ماهیت فشرده دانه های مستربچ های جامد، مشکلات گرد و غبار را از بین می برد.

در غیر این صورت برای افزودنی های جامد ریز دانه ذاتی است مستربچ های جامد نیز بدون حلال هستند. بنابراین، آنها تمایل به ماندگاری طولانی تری دارند زیرا حلال در طول زمان تبخیر نمی شود.

مستربچ معمولاً حاوی 40 تا 65 درصد افزودنی است، اما دامنه آن در موارد شدید به 15 تا 80 درصد می‌رسد.

مواد حامل مستربچ می تواند بر اساس موم (حامل جهانی) یا بر روی یک پلیمر خاص، یکسان یا سازگار با پلیمر طبیعی مورد استفاده (پلیمر خاص) باشد.

پلیمرهایی مانند EVA یا LDPE را می توان به عنوان حامل برای پلی اولفین ها و نایلون ها، پلی استایرن را می توان برای ABS ، SAN و گاهی اوقات پلی کربنات ها استفاده کرد.

هنگامی که یک حامل متفاوت از پلاستیک پایه استفاده می شود، ماده حامل ممکن است خواص پلاستیک حاصل را تغییر دهد. در این صورت باید رزین حامل مشخص شود. نسبت معمول مستربچ به رزین پایه 1-5٪ است.

چندین مستربچ (رنگ و مواد افزودنی مختلف) را می توان با هم استفاده کرد.

حامل همچنین می تواند به عنوان یک نرم کننده (معمول برای مستربچ های مایع) یا یک کمک پردازش دو برابر شود .

ماشین ها معمولاً با گرانول های از پیش مخلوط شده پلیمر میزبان و مستربچ تغذیه می شوند. سپس اختلاط نهایی در قسمت پیچ و اکستروژن دستگاه انجام می شود.