مردی که با شیلنگ آتش نشانی چینی همسرش را کتک می زد

شیلنگ آتش نشانی چینی یک شلنگ انعطاف پذیر است که برای حمل و نقل آب یا مخلوطی از آب فوم آتش فشار متوسط ​​در دستگاه های هیدرولیک استفاده می شود.

به طور کلی، آنها در یک پارچه پلی استر دایره ای با زیرلایه ضد آب لاستیکی الاستومری ساخته می شوند و دارای اتصالات استاندارد هستند.

برخی از کشورها از اتصالات Guillemin استفاده می کنند، برخی دیگر از اتصالات Storz استفاده می کنند.

در بسیاری از ساختمان ها، مانند مدارس، ادارات و مشاغل، لوله های ایستاده دیواری وجود دارد.

فشار کاری یک شلنگ انعطاف پذیر می تواند بین 8 تا 20 بار (800 تا 2000 کیلو پاسکال، 116 و 290 psi) متغیر باشد، در حالی که فشار انفجار حداکثر 40 بار (4400 کیلو پاسکال، 580.151 psi) است.

شیلنگ های آتش نشانی viengono همچنین برای تخلیه آب مکیده شده توسط پمپ ها یا پمپ های آب، در هنگام سیل یا تخلیه مخازن استفاده می شود.

شیلنگ

معمولاً پس از استفاده، لوله‌ها را آویزان می‌کنند تا خشک شوند، زیرا آب باقی مانده در لوله برای مدت طولانی می‌تواند مواد را خراب کرده و آن را غیرقابل اعتماد یا غیرقابل استفاده کند.

بنابراین، در ایستگاه های آتش نشانی معمولی، آنها اغلب امکاناتی را ایجاد می کنند که برای تطبیق طول یک لوله طراحی شده اند که برای تخلیه و خشک کردن بعدی گسترش می یابد.

گاهی اوقات از شیلنگ های آتش نشانی برای کنترل جمعیت استفاده می شود، مانند اقدامات اجلاس G8 در جنوا علیه تظاهرکنندگان.

قرقره شلنگ آتش نشانی نوعی تجهیزات آتش نشانی است که از شیر، شیلنگ ورودی، شلنگ، تفنگ اسپری و غیره تشکیل شده است و می تواند آب را به سرعت از شیلنگ منبسط کند تا بتواند آتش را خاموش کند.

مواد قرقره شلنگ آتش نشانی دیسک فولادی سخت و همچنین لوله پی وی سی است، این نوع مواد می تواند در برابر خوردگی مقاومت کند، بنابراین می تواند به طور گسترده در دریا، سوپرمارکت، بیمارستان و صنایع و غیره استفاده شود.

بنابراین آزمایش قرقره شلنگ آتش نشانی بسیار مهم است، آزمایش نشت حلقه شلنگ آتش نشانی، آزمایش انفجار و غیره.