قیمت کابل برق دو رشته ای | عرضه کابل مرغوب در کشور

سیم های ساختمانی برای انتقال جریان برق به درون منازل، ادارات، کارخانه ها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند. برای انتقال درست جریان برق، لازم است که سیم مورد استفاده مرغوب باشد. یکی از بهترین راه ها برای تهیه سیم مرغوب و درجه یک، شناسایی و خرید بهترین برند سیم برق ساختمان ساختمان می باشد. همچنین در هنگام خرید سیم برق ساختمان توجه کنید که رویه بیرونی سیم صاف باشد، و هادی مس در وسط آن قرار گرفته باشد.

قیمت کابل برق دو رشته ای | عرضه کابل مرغوب در کشور

آشنايي با سیم برق ساختمان

آشنايي با  سیم برق ساختمان

بهترین برند سیم برق ساختمان سیم هایی است که مسی هستند و رسانا.سیمها و کابلها معمولاً برای انتقال برق یا اطلاعات به مکانهای دور و نزدیک ، که از یک یا چند سیم رسانا و یک لایه عایق تشکیل شده است ، استفاده می شود. ماده رسانا معمولاً مس ، آلومینیوم یا قلع است و عایق آن از PVC یا پلی اتیلن است. سیم و کابل از نظر مواد ، اجزای سازنده و قدرت در صنایع مختلف متفاوت هستند. از آنجا که برق یک جریان قدرتمند است ، استفاده نکردن از سیم و کابل استاندارد می تواند باعث بروز حوادث شود ، بنابراین بهتر است برای گرفتن سیم و کابل به فروشگاه ها و مراکز معتبر مراجعه کرد. کابل برق:
لازم به ذکر است:
عایق سیم باید از استحکام مکانیکی و قابلیت ارتجاعی کافی برخوردار باشد.
عایق سیم باید رسانای سیم را کاملاً پوشاند.
عایق باید کاملاً “متصل” به سیم رسانا باشد ، اما به استثنای کمربندهای انعطاف پذیری بالا ، عایق باید بتواند بدون آسیب رساندن به عایق رسانا یا از مجرا جدا شود.
ضخامت عایق متوسط کمتر از مقدار استاندارد نیست.
هر رشته عایق روی سیم باید فقط یک رنگ داشته باشد.
فاصله بین دو علامت متوالی نباید بیشتر از 275 میلی متر باشد.سیم کشی ساختمان بسته به نوع پروژه و کاربرد ساختمان به دو روش انجام می شود.

در سیم کشی سطح ، سیمها از روی گچ دیواری منتقل می شوند ، که معمولاً برای حفظ زیبایی ، نظم و امنیت از سیمها با لوله یا مجرای مخصوص استفاده می شود. اگرچه این روش سیم کشی یکی از نقاط ضعف ساختمان است ، اما در صورت بروز مشکل در سیم کشی ، عیب یابی و دسترسی به سیم ها آسان تر است تا مشکل حل شود.

در مقابل ، سیم کشی داخلی بسیار متداول است و روشی مناسب و کاربردی برای کلیه پروژه های ساختمانی مسکونی ، تجاری ، اداری ، تفریحی و غیره است. به این ترتیب ، هم زیبایی و هم زیبایی ساختمان حفظ می شود و هم ایمنی رعایت می شود. در روش سیم کشی داخلی سیمها زیر سیمان یا گچ یا زیر کار عبور می کنند. در مناطقی که نیازی به لوله کشی نیست ، سیم مخصوص در داخل دیوار قرار می گیرد. در سیم کشی داخلی هر دو سیم عایق مخصوص و چند لایه به طور مستقیم در زیر گچ قابل استفاده است و می توان شیلنگ های مخصوص و لوله های پی وی سی را در زیر گچ قرار داد و با کمک فنر مخصوص سیم کشی می توان سیمهای برقی را در آن قرار داد.

نحوه انتخاب سیم برق ساختمان

برای انتقال جریان الکتریکی به مصرف کننده و مکانهای مختلف ، انتقال سیگنالهای صوتی ، تصویری ، برقراری وسایل برقی داخل پانل های کنترل و مدارها و برقراری ارتباط بین دستگاههای الکتریکی از سیمهایی که اسپری می شوند و به صورت سیم کشی می شوند. موارد مختلف ساخته شده ، استفاده می شود. سیم ها از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند به نام هادی و عایق.

رسانای سیم ها به اشکال مختلف از مواد رسانا مانند مس و آلومینیوم ، نقره ، طلا ، روی ، نیکل ، آهن ، قلع ، فولاد و سرب ساخته می شود و یا ترکیبی از آنها به شکل روکش یا سرامیک یا موازی با یکدیگر.

عایق سیم از پلاستیک غیر قابل اشتعال و ضد رطوبت برای محافظت در برابر عایق سرما و گرما مطابق با سیستم احتیاج دارد. و از یک لایه و چند لایه تشکیل می شوند. انتخاب سیم برق در ساختمان بستگی به کار و عملیات تخصصی که در ساختمان انجام میشود دارد که این امر نیازمند افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه است.سیم های ولتاژ اسمی این نوع سیم اسپری برای نصب در وسایل برقی و همچنین محافظت از سیستم های روشنایی ، در محیط های خشک ، داخل لوله ها و زیر و روی گچ مناسب است.
در طراحی سیمهای آب پاش تعداد سیمهای هدایت کننده برای سطح مقطع بر اساس حداکثر مقاومت رسانا در دمای اتاق محاسبه و تعیین می شود.
هدایت کننده های بی سیم با انباشت تعداد مشخصی از رشته های مس ساخته می شوند. برای دستیابی به سطح مقطع مورد نیاز در استاندارد ، باید تعداد مشخصی از این رشته ها در کنار هم جمع شوند تا یک هدایت کننده واحد تشکیل شود.
تعداد رشته ها در هر سطح از بخش هدایت کننده به گونه ای در نظر گرفته می شود که هدایت کننده ساخته شده از نظر مقاومت الکتریکی مطابق با استانداردهای مربوطه باشد.

شناسايي مارك هاي مختلف سیم برق ساختمان

شناسايي مارك هاي مختلف سیم برق ساختمان 

مارك سیم ساختمان و برند تولید کننده نیز مورد توجه و نیاز است. برخی از شرکت ها هستند که گروهی از محصولات سیم و کابل را با کیفیت مطلوب تولید می کنند ، اما این برای گروه دیگر صدق نمی کند. به عنوان مثال کابل ارتباطی یک برند از کیفیت بالایی برخوردار است ، در حالی که کابل برق آن انتظارات را برآورده نمی کند. پیدا کردن یک ارتباط منطقی بین قدرت نام تجاری تولیدکننده سیم و کابل و قیمت محصولات آن کمی پیچیده است. برای رسیدن به این نکته که آیا پرداخت هزینه بیشتر برای خرید کابل برقی با مارک خاص و شناسايي سیم برق مورد نظر توجیه می شود ، می توان با کارشناسان و افراد با تجربه مشورت کرد.وجود کابل خاکی در سیم کشی ساختمان که در پریزها قابل مشاهده و استفاده است به این معنی است که در صورت بروز خرابی در سیم فاز ، به عنوان مثال بدنه سیم فاز خورده می شود ، می تواند باعث اتصال شود و حتی سیم کشی را بسوزانید . اما وجود سیم یا کابل زمینی مانع از چنین اتصالی می شود و به نوعی سیم منفی را جایگزین می کند و قدرت سیم مثبت را به پریز برق هدایت می کند تا اتصال و قطع برق به دلیل خرابی سیم فاز در سیستم سیم کشی ساختمان رخ ندهد. . اگر این سیم سیم نبود ، مشکلات برق زیادی وجود دارد که ما در ساختمانهای قدیمی دیده ایم. به همین دلیل است که در سیستم سیم کشی که امروز وجود دارد ، چه برای ساختمانها و چه برای وسایل برقی ، قطعاً از سیم سیم استفاده می شود و از همان ابتدا در طراحی مورد توجه قرار می گیرد تا مشکلات الکتریکی مانند اضافه بار یا اتصالات به حداقل برسد و از بروز حوادث جلوگیری شود. .مانند سیم کشی آشپزخانه و سیم کشی ، سیم کشی پذیرایی و سایر اماکن ساختمان فرمول ها و قوانین خاص خود را دارند. در این راستا باید توجه داشت که این نوع منبع تغذیه باید به صورت حرفه ای انجام شود ، زیرا پذیرش خانه مکانی است که بیشتر از سایر فضاها برای مهمانان قابل مشاهده است و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. است.

آبکاری ساختمان

در سیم کشی گیرنده باید دقت کرد که سوئیچ ها و پریزها باید هرکدام به طور جداگانه اداره شوند. در این راستا ، طبق استاندارد سیم کشی ساختمان ، از هر سوکت گرفته تا سوکت دیگر ، باید از سیم هایی با قطر 2.5 استفاده شود و در آخر به جعبه فیوز منتهی شود.

نحوه توليد سیم برق ساختمان در كارخانه

کابل ها در تجهیزات انتقال و توزیع برق و تجهیزات الکتریکی استفاده می شوند. بنابراین باید مشخصات کابل ها و کاربردهای آنها را برای توليد سیم ساختمان بدانید. یکی از اصلی ترین ویژگی های هر کابل ، تحمل جریان الکتریکی آن است که بستگی به نوع کابل ، شرایط محیطی و محل نصب آن دارد. و اگر مقدار جریان بیش از حد مشخص باشد ، علاوه بر گرم کردن کابل ، ممکن است باعث آتش سوزی نیز شود. یکی دیگر از عواملی که در انتخاب کابل باید مورد توجه قرار گیرد افت ولتاژ آن است زیرا کاهش ولتاژ دستگاه های صنعتی علاوه بر ایجاد مشکل در عملکرد صحیح آنها ، در برخی موارد باعث آسیب دیدن دستگاه نیز می شود. به طور کلی ، هنگام انتخاب کابل برقی ، باید به نکات زیر توجه کنید:

1- تحت هیچ شرایطی نباید مصرف فعلی از جریان مجاز کابل تجاوز کند.

2 – از آنجا که تعویض کابل اغلب با هزینه های سنگین همراه است ، بنابراین افزایش جریان به دلیل برنامه توسعه آینده باید در نظر گرفته شود.

3- افت ولتاژ کابل نباید بیشتر از حد مجاز باشد.

4- سطح مقطع کابل به دلیل تلفات الکتریکی باید تا حد امکان مقرون به صرفه باشد.

5- انتخاب کابل با پوشش مناسب باید مطابق با شرایط محیطی انجام شود و كارخانه سیم برق باید تمامی این موارد را برای تولید سیم در نظر بگیردیک برقکار ساختمان باید بداند که در هر قسمت از ساختمان از چه سیم و با چه عددی استفاده می کند. قوانین و مقررات ساخت و ساز همه این موارد را مشخص می کند.برای روشنایی از جمله لامپ ها ، لوسترها ، هالوژن و غیره از سیم شماره 1.5 استفاده کنید و بهتر است رنگ سیم های اتصال دهنده و بازگشت را تغییر دهید تا شناسایی سیم ها هنگام نصب کلیدها آسان تر شود. به عنوان مثال ، سیم های ارتباطی قرمز و آبی و سیم های برگشتی قهوه ای و آبی را رد کنید.از سیم شماره 2.5 برای کلیه پریزهای برق اعم از آشپزخانه یا اتاق خواب استفاده کنید.برای سیم های تلفنی ، بهتر است از چهار سیم یا دو سیم استفاده کنید. زیرا ممکن است صاحبخانه بعداً بخواهد دو خط تلفن برای خانه خود داشته باشد. سیم کشی تلفن را برای کاهش خطر گرفتگی خطوط تلفن انتخاب کنید.

ميزان هزينه توليد سیم برق ساختمان

 ميزان هزينه توليد سیم برق ساختمان

تقریبا نیمی از آتش سوزی ها ناشی از ضعف مصرف برق است و حدود 10 درصد از آنها مربوط به ناسازگاری سطح مقطع سیم های مصرف کننده و غیر استاندارد در ساختمان ها است. انتخاب سیم مورد نیاز ساختمانها معمولاً سنتی است و با توجه به نوع مصرف ، صحیح و علمی انتخاب نمی شوند.

1.5 سیم برای روشنایی ساختمان و 2.5 سیم برای سوکت ها استفاده می شود.

پادشاه سیم یا کابل یک یا چند سیم یا سیم است که به هم وصل می شوند یا به هم بسته می شوند تا یک مجموعه واحد تشکیل دهند. در مکانیک از کابل ها برای بلند کردن و کشیدن استفاده می شود. در برق از آنها برای هدایت برق استفاده می شود. یک کابل نوری دارای یک یا چند فیبر نوری در یک پوشش محافظ است که از الیاف محافظت می کند. کابلهای مکانیکی مخصوصاً طناب های فلزی یا سیم بکسل نامیده می شوند.

مهمترین و پرکاربردترین عایق در ساخت کابلها ، P.V.C  است که به آن تیر دور یا پلاستیک گفته می شود. P.V.C عایق غیر قابل اشتعال است و این یک مزیت خوب در کابل ها است و همچنین دارای انعطاف پذیری زیادی است. مواردی مانند تولید انبوه ارزان و سهولت ساخت و ساز باعث شده بیش از 90 درصد کابلهای با ولتاژ کم از این عایق خارج شوند. نوع دیگری از عایق به نام پلی اتیلن ​​برای کابل هایی که نسوز هستند و در مکان های خاص استفاده می شود ، استفاده می شود. در بعضی از کابل ها از عایق لاستیکی نیز استفاده شده است که بسیار مفید نیست.

پارامتر هاي تعيين قيمت سیم برق ساختمان

 

قيمت سیم برق ساختمان در بازار متفاوت است. می توان با مراجعه به فروشگاه های مختلفی که به فروش و فروش لوازم برقی می پردازند ، از این قیمت ها مطلع شد.

سیم های برق بسیار کارآمد هستند. آنها برق را از یک مکان به جای دیگر منتقل می کنند. سیم ها در اندازه ها و مدل های مختلفی عرضه می شوند. سیم برای این منظور استفاده می شود:

روشنایی
چراغ ها را خاموش کنید
سوئیچ سوکت
و …
سیم ها همه جا عملکرد خاص خود را دارند. به عنوان مثال ، می توانید از نمره سیم برق برای تنظیم تلفن ، فیلم آیفون و وسایل برقی استفاده کنید. هر کدام از اینها متفاوت است و کارکرد خاص خود را دارد. انواع مختلف سیم وجود دارد:

سیم تک لایه: به این سیم نیز سیم گفته می شود. خشک است و رشته رسانا دارد. در پانل های برقی استفاده می شود.
سم پاش سیم: این نوع سیم از تعداد زیادی سیم مسی نازک تشکیل شده است که در اطراف یکدیگر بافته می شوند. این سیم نرم است. انعطاف پذیری بالایی دارد. این سیم در سیم کشی ساختمان استفاده می شود.
سیم نیمه اسپری: تعداد رشته های این سیم از سیم های دیگر کمتر است.
کابل: از چند سیم در کنار یکدیگر ساخته شده است. دارای یک لایه عایق و غلاف است. کابل ها به هادی ها تقسیم می شوند که انواع مختلفی دارند. به طور کلی ، کابل ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

کابل ولتاژ بالا
کابل فشار متوسط
کابل فشار کمقیمت گذاری ساختمان در ساختمان های جدید شامل برآورد قیمت در چند مرحله مختلف است. تیم برق تاسیسات برقی ساختمان را در سه مرحله احداث می کند. ابتدا نقشه های مکان از امکانات و تجهیزات مختلف طراحی می شود. طراحی و محاسبه محل استفاده از تجهیزات برقی طبق برنامه معماران داخلی انجام می شود. اجرای اولیه نقشه برقی ساختمان می تواند پس از مرحله گچ و خاک انجام شود که شامل کلیه سیستمهای روشنایی ، پریز برق و تلفن ، آیفون ، سیستم اطفاء حریق و موتورخانه می باشد. حتما باید این مسئله را بسیار جدی گرفت که مهارت های سیم کشی ساختمان فقط آزمایشی نیست ، زیرا ممکن است فرد سالها تجربه در سیم کشی داشته باشد ، بلکه از قوانین خاصی آگاه باشد. . در همین راستا ، توصیه و تأکید متخصصان همواره این بوده است که سیم کشی ساختمان و سیم کشی برقی باید مطابق آیین نامه ساختمان باشد.در واقع ، نمی توان آن را پیچیدگی نامید ، اما برخی از فراز و نشیب های سیم کشی وجود دارد که می توانند پایه و اساس سیم کشی برقی ساختمان را به طور کامل تغییر دهند. تأکید اصلی متخصصان همیشه بر روی این نکته است که سیم کشی بر اساس برنامه مهندسی  نقشه همیشه اولویت اول است ، قدم بعدی پیروی از قوانین موجود است.

ارائه دهنده کابل برق با قیمت‌ های رقابتی

ارائه دهنده کابل برق با قیمت‌ های رقابتی

سیم کشی برق کاربردهای زیادی دارد که مهمترین آنها سیم کشی برق و سیم کشی ساختمان است. یکی از انواع این محصول سیم 2.5 است که در پریزها استفاده می شود که یکی از ملزومات ساختمان است. قیمت سیم 2.5 در کلیه سایت هایی که تجهیزات برقی می فروشند قابل مشاهده است. با توجه به کاربرد حساس این محصول ، شرکت های تولید کننده آن را با بالاترین کیفیت و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی تولید کرده و آن را در اختیار مشتریان در سراسر کشور قرار می دهند. آنها همیشه در تلاش هستند با استفاده از فناوری های نوین ، کیفیت و کیفیت محصول را بهبود بخشند. تولید کنندگان معتبر به دلیل کیفیت بالا محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر می کنند. کیفیت سیم 2.5 بستگی به موارد زیر دارد:

سطح بیرونی صاف و بدون برآمدگی و افسردگی است
انعطاف پذیری سیم
درصد فلز مس مورد استفاده در آن
نرخ جریان
کیفیت محصولات تولید شده توسط شرکت توزیع نیروی برق بررسی و تأیید شده و سپس ارائه سیم برق در بازار انجام می شود.هزینه ساخت برق هزینه ای است که برای سلامتی اعضای خانواده می پردازید. سیم کشی ساختمان یک تخصص است و نباید توسط افراد بی تجربه انجام شود. نحوه استفاده از سیم کشی مرکزی ، رعایت استانداردهای سیم کشی ساختمان ، سیم کشی برق و سیم کشی برقی اساسی ترین اصول هنگام ساخت ساختمان است که بر قیمت برق ساختمان تأثیر می گذارد. آموزش برق ساختمان یک دوره تخصصی و فنی است که در آن مهارت های لازم برای سیم کشی ساختمان آموزش داده می شود.

پرسنل فنی که مسیر برق ساختمان را به اتمام رسانده اند و تجربه کافی دارند می توانند ضمن انجام صحیح خدمات برقی ، لیست قیمت کارهای ساختمانی را به شدت کاهش دهند. مشکلات مربوط به سیم کشی ساختمان یا سیم کشی برق می تواند باعث بروز حوادث در واحدهای مسکونی شود. در این روش ، دسترسی به یک متخصص برق ساختمان ضروری است.استانداردهای سیم کشی ساختمان برای ایمنی و استفاده بهینه از سیستم های سیم کشی ساختمان تعیین شده است. کلیه ساختمانهای مسکونی ملزم به رعایت استانداردهای سیم کشی ساختمان هستند. قیمت سیم کشی برق ، قیمت لوله کشی ساختمان ، کابل کشی برق و قبض برق مطابق با قوانین و استانداردهای سیم کشی ساختمان پرداخت می شود. سیم کشی ساختمان های غیر استاندارد باعث نارضایتی ساکنین شده و مشکلات بسیاری را ایجاد می کند. اگر یک پریز برق یا پریز تلفن در جای اشتباهی نصب شده باشد ، در عمل چندان مناسب نخواهد بود. با نگاهی دوباره به خانه خود می توانید کلیدها و پریزهای بسیاری را که در مکان اشتباه هستند شناسایی کنید. قیمت برق ساختمان ، قیمت نصب سوئیچ ها و پریزها ، قیمت لوله کشی ساختمان و سایر هزینه های برق ساختمان بر اساس برنامه مهندسی برآورد شده است.

طرح مهندسی برق ساختمان معیار مناسبی برای سیم کشی برق ، سیم کشی ساختمان ، سیم کشی مرکزی و سایر کارهای اساسی برق ساختمان است. طبق استاندارد سیم کشی ساختمان ، اجرای طرح مهندسی بر عهده یک برقکار ماهر و آموزش دیده است.