قیمت روز کابل برق سه فاز | خرید و فروش آن در استان های کشور

چهار رشته سیم فاز۱، فاز ۲، فاز ۳ و نول به همراه یک رشته سیم ارت، موارد تشکیل دهنده کابل های برق سه فاز می باشند. فروشنده کابل برق در صدد آن است که مشتریان خود را راضی نگه داشته و مشتریانی جدید جلب کند به همین علت همیشه به دنبال محصولی با کیفیت عالی و مقرون به صرفه می باشد. شرکت های تولید کننده کابل های برقی با توجه به اینکه فروشندگان دنبال محصولی خوب هستند، هر لحظه در تلاشند که خود را به روز و کیفیت محصولات خود را افزایش دهند. این عامل باعث ایجاد یک رقابت در این صنعت شده است.

قیمت روز کابل برق سه فاز | خرید و فروش آن در استان های کشور

خرید انواع سایز کابل برق در بازار

خرید انواع سایز کابل برق در بازار

انواع سایز کابل  برق وجود دارد که برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می
گیرد. برای خرید سایز کابل برق  باید به مراکز فروش آن مراجعه کرد.

کابل برق به مجموعه‌ای از یک یا چند سیم که در کنار هم یا به صورت به هم تابیده شده که معمولا توسط لایه‌های محافظی پوشانده می‌شود گفته می‌شود.

امروزه در صنعت برق بخش عظیمی از توزیع انرژی الکتریکی، به ویژه در کابل فشار ضعیف بوسیله کابل برق انجام می‌گیرد. البته برای انتقال انرژی الکتریکی کابل فشار متوسط و کابل برق فشار قوی نیز در برخی موراد از کابل‌های مخصوص استفاده می‌شود. کاربرد کابل‌ها در تاسیسات الکتریکی بسیار وسیع و دارای اهمیت زیادی است.

کابل‌ها بر اساس نوع کاربردی که دارند بسیار متنوع هستند و به شکل‌های گوناگون در بازار یافت می‌شود. ساختمان اجزای کابل‌های مخابراتی کاملا با کابل‌های دیگر مورد استفاده در کار برق تفاوت دارند. اما بطور کلی کابل برق همواره از دو قسمت اصلی هادی و عایق تشکیل شده‌اند. تفاوت کابل‌ها ناشی از نوع کاربرد و نمره کابل برق آن ها است.


بدان معنا که نوع کاربرد آن ها موجب می‌شود که جنس، شکل، تعداد، سطح مقطع هادی‌ها و عایق‌ها با یکدیگر تفاوت داشته باشند. این تفاوت‌ها موجب تقسیم‌بندی کابل برق می‌شود.

 کابل سه هادی به سطح مقطع های بزرگ تر  برای فازهای اصلی و کابل یک هادی به سطح مقطع های کوچک تر برای نول کاربرد دارد. بعضی از کابل ها عایق از هادی های کاغذی می باشند که ابتدا ذرات بخار و هوای داخل کاغذ را گرفته و به روغن که عایق خوبی می باشد آغشته می کنند ضخامت کاغذها بسیار کم است و دور هر هادی چندین دور پیچیده می شود به این کاغذها کاغذ اشباع شده می گویند.روی نوار روغنی یک کاغذ متالیزه از جنس آلومینیم می پیچند که وظیفه دارد میزان مغناطیسی اطراف هر هادی را محدود نموده و از اثر ان روی میدان مغناطیسی فازهای دیگر بکاهد. از کابل های روغنی بیشتر در فشار متوسط استفاده می شود.

سایز سیم ها و کابل ها بی حسب سطح مقطع آن ها طبقه بندی می شود و هر کدام از آن ها برای منظور های مختلف ساخته می شوند و در نتیجه برای هدف های مشخص به کار می روند.

برای مشخص نمودن یک کابل یا سیم ابتدا تعداد رشته ها و سپس سطح مقطع سیم های هادی را در نظر می گیرند. همیشه کابل های تولیدی را به کمک روکش پوشش می دهند تا جریان برق به بیرون نفوذ نکند چون احتمال برق گرفتگی بالاتر می رود.  کسانی که با این تجهیزات در سطح کشور بیشتر کار می کنند بهتر است که ایمنی لازم را در این کار رعایت کنند تا دچار حادثه نشوند. 


فروش کابل برق سه فاز

فروش کابل برق توسط مراکز های تولید و پخش کننده ی فعال محصولات سیم کشی انجام می شود. شرکت های زیادی وجود دارد که وقت خود را صرف تولید سیم ها و کابل های برق می کنند، و از این راه علاوه بر امرار معاش باع کارآفرینی نیز شده اند.

 واحد های تولیدی از دهه ی 80 کسب و کار خود را در زمینه ی تولید انواع سیم ها و کابل های برقی شروع کرده اند و توانسته اند در این مدت محصولات خود را با کیفیتی مناسب، به روز و مقرون به صرفه به بازار عرضه نماید و مشتریان خاص و محبوبی را جذب نمایید. اولین محصولی که در این تولیدی ها ساخته شد، سیم های افشان بود. با گذشت زمان این شرکت ها موفق به تولید انواع سیم های دیگر شده اند که شامل سیم های افشان، نیمه افشان، مفتول، شیلدار، کواکسیال می باشد.

همچنین این شرکت ها با مجهز کردن آزمایشگاه های خود توسط دستگاه های به روز، مدرن و کارآمد موفق شده است گواهینامه ایزو را از کشور نروژ و دیگر کشورهای صاحب نام دریافت کنند. با این وجود این شرکت ها دست از کسب موفقیت و پیشرفت برنداشته اند و در صدد تولید محصولاتی با کیفیت عالی می باشند بنابر این دلیل موفق به گرفتن نشان و آرم استاندارد اتحادیه اروپا از کشور انگلستان شده اند. 

فروش کابل برق سه فاز معمولاً با توجه به کاربردی که دارند، به صورت انبوه، یعنی با متراژ بالا به فروش می رسند. پیمان کارهای و افراد نیازمند به این محصول، با توجه به نیاز خود، متناسب با خرید زیادی که انجام می دهند، از تخفیفات لازم بهره می برند.

امروزه با توجه به نیاز بازار به این محصولات میزان تقاضا در سطح کشور افزایش پیدا کرده است و به همین دلیل نیز باید عرضه نیز در سطح کشور افزایش پیدا کند این کار را دسطح استان ها نمایندگی های فروش انجام می دهند و کابل های مورد نظر مشتریان خود را به راحتی تامین می کنند.

برترین فروشنده کابل برق در استان های مختلف

برترین فروشنده کابل برق در استان های مختلف

انواع کابل برق وجود دارد که از هر کدام از آن ها با توجه به کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. هدف از ارائه این مطالب پی بردن به انواع کابل از نظر کاربرد و شدت جریان مجاز کابل ها و همچنین کابل های فشار ضعیف می باشد. کابل های برق از نظر کیفیت به دو دسته تقسیم می شوند که اعم از کابل های مسطح و کابل های غیر مسطح اند.

کابل های مسطح در برابر عوامل محیطی مقاوم هستند و به راحتی تحت تاثیر این شرایط قرار نمی گیرند. به همین دلیل توصیه می شود که از موارد با کیفیت این کابل های خرید کنید. 

ولی کابل های غیر مسطح فاقد این نوع ساختمان بوده و فقط از نقطه نظر الکتریکی عایق شده اند. برای مشخص شدن کابل ها، در روی قرقره کابل و یا در بعضی موارد روی بدنه کابل، حروفی که مشخص کننده نوع غلاف ها و عایق های بکار رفته است نوشته می شود.

کابل های مورد نظر از سه قسمت به طور کلی تشکیل شده اند که دو قسمت از این کابل های به صورت هادی عمل کرده و یک پوشش نیز این دو هادری را به خوبی پوشش می دهد. 

یکی از قسمت های مهم هر کابلی غلاف کابل نام دارد که به عنوان پوشش در کابل ها به کار گرفته می شود تا از لختی این کابل ها به این صورت جلوگیری گردد، چون لخت بودن هر کابلی خطر آفرین است. و ممکن است دچار حوادث جبران ناپذیری در سطح منازل و سازمان ها شود بنابراین هیچ وقت از کابل های لخت برای خود استفاده نشود. 

کابل  های برق یک کابل انعطاف پذیر  است،  که از مونتاژ یک یا چند هادی الکتریکی، معمولاً به همراه یک غلاف کلی نگهداری می شود. از این مونتاژ برای انتقال نیروی الکتریکی استفاده می شود. کابلهای برق احتمال دارد  به صورت سیم کشی دائمی در ساختمانها نصب شوند، در زمین دفن شوند، ویا  به صورت سربار یا در معرض دید قرار گیرند.

کابلهای قدرت انعطاف پذیر برای دستگاه های قابل حمل ، ابزارهای متحرک و ماشین آلات استفاده می شود.

میزان مصرف کابل برق در ساختمان های مسکونی

با توجه به اینکه  کابل برق سه فاز مورد استفاده یکی از مهم ترین تجهیزات برای انتقال جریان الکتریسیته است پس باید از نوع با کیفیت آن استفاده کرد و اصول ضروری و اولیه در هنگام نصب و کاربرد محصول را رعایت کرد تا این عمل باعث کمترین آسیب های احتمالی شود.

میزان مصرف کابل های برق در ساختمان های مسکونی با توجه به مساحت های ساختمان متفاوت می باشد مسلما هرچه خونه بزرگتر باشد به میزان بیشتری از کابل نیاز خواهد بود. 

نکته قابل توجه دیگر برای میزان مصرف کابل تعداد وسایل برقی به مقدار کابل و سیم متفاوتی نیاز دارد کار مشکلی است  که میزان عادی سیم و کابل لازم برای یک ساختمان چه قدر است. 

برای پیش بینی نسبتا دقیق مقدار سیم و کابل لازم برای سیم‌کشی یک ساختمان، باید پلان و طرح ساختمان و یا نقشه سیم‌کشی آن را در دست داشته باشید. میزان دقت برآورد شما به دقت نقشه ساختمان بستگی دارد.

تغذیه تمامی سیم و کابل از تابلوی اصلی که معمولا در ورودی ساختمان قرار داده شده است  از طریق منبع اصلی برق صورت می گیرد. نقشه‌ی کامل سیم‌کشی تمامی اطلاعات مربوط به هر  سیم ، کابل ، تعداد لامپ‌ها و پریزهای مربوط به آن و مکان آخرین مدار را در خود دارد که برای برآورد میزان کابل لازم دارای اهمیت بسیار است. می توان گفت فاصله بین تابلو و آخرین وسیله،  تعیین کننده‌ی مقدار سیم و کابل لازم برای سیم‌کشی و کابل کشی است. احتمال دارد کابل برای رسیدن به تمام دستگاه‌ها مسیر دورانی و طولانی را طی کند، اما برای برآورد مقدار سیم و کابل همیشه مستقیم ترین راه پیشنهاد می شود.

در همه کشورها ضخامت سیم و کابل برق بر اساس ولتاژ مورد استفاده یکسان نیست.  باید دقت کرد که در سیم‌کشی ساختمان به سیم و کابل مختلف با ضخامت متنوع نیاز است. 

جدا از این بعضی از وسایل برقی با ولتاژ پایین و بعضی دیگر با ولتاژ بالا کار می‌کنند. پس این بحث را نیز در برآورد مقدار سیم و کابل مورد نیاز برای سیم‌کشی باید دقت کرد.

در حین طراحی ۲ بررسی نقشه‌ی سیم‌کشی، ولتاژ و آمپر هر مدار باید مشخص شود؛ تا با توجه به آن مقدار سیم و کابل لازم و ضخامت آن را حدس بزنید. پیشنهاد ما اینست که در این موقع از راهنمایی ها و مشاورات یک برق کار و یا افراد متخصص استفاده بکنیم.

با تصور اینکه  نقشه‌ی سیم‌کشی و متراژ ساختمان و ضخامت کابل که در بالا توضیح داده شد، و وسایل مورد نیاز را در دست دارید، 

می‌توان به راحتی مقدار سیم و کابل لازم برای سیم‌کشی را حدس بزنید. با استفاده از پلان ساختمان طول هر مدار را برآورد کرده و آن را به دیگر مقدارها اضافه کنید. می‌توانید پانزده درصد را برای خم‌ها، پیچ‌ها و عقب‌گردها  نیز به مقدار تمام شده اضافه کنید. از آن‌جا که سیم و کابل برق به صورت حلقه‌ای ساخته و فروخته می‌شوند، بهتر است همه جوانب را پیش بینی کنیم و کمی زیاد تر از مقدار برآورد شده وسایل بخرید. 

پیش بینی این را داشته باشید که علاوه بر سیم و کابل با ضخامت بالا ممکن است به انواع خاص به عنوان مثال کابل برق سه فاز  نیاز داشته باشید. احتمال این وجود دارد برای وسایل مختلف به ابزار‌ و وسایل کمکی مختلفی نیز نیاز داشته باشید.

مثلاً برای سیم‌کشی‌های بیرونی  ابتدا باید از کابل‌هایی استفاده کرد که توان مخفی کردن ان را در دیوار داشته باشند که به آن‌ها با سیم و کابل توکار معرفی می شوند.

صادرات بهترین کابل برق سه فاز به اروپا

صادرات بهترین کابل برق سه فاز به اروپاازطریق صادرات کابل برق می توان ارز سایر کشور ها را به ایران عزیزمان وارد کرد. شرکت کابل‌های مخابراتی زیادی وجود دارند که به عنوان زیر مجموعه شرکت تولیدی و صنعتی سیم و کابل از سال ها قبل در زمینه تولید انواع سیم و کابل شامل کابل‌های افشان، مفتولی، کنترل و مخابراتی فعالیت می‌کند.

شرکت های تولیدی فعال در این حوزه ۲۵۰ عدد می باشند. صادرات سیم و کابل به همسایگان کشوری مثل عراق، افغانستان، سوریه، ترکیه، آذربایجان، ترکمنستان، عمان، ارمنستان صورت می گیرد. نیاز کشورهای همسایه به سیم و کابل، یک برگ برنده برای ایران به حساب می آید.

کابل های به کار رفته نیز در سطح ساختمان ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند چرا که بدون این کابل های یه روز هم نمی توان به راحتی زندگی گرد به همین دلیل توصیه می شود در هنگام خرید این محصولات سعی شود از نمونه های با کیفیت کابل خرید شده و نصب و راه اندازی آن را نیز افراد با تجربه در این زمینه انجام دهند چون کار کردن با این تجهیزات روش های خاص خود را دارا می باشد و نکات ایمنی را باید در این زمینه رعایت کرد.

شرکت های تولیدی در برخی موارد این کابل های و سیم های را نیز به کشور های متقاضی صادر می کنند و از این طرق باعث وارد شدن ارز به داخل کشور می گردند صادرات همیشه به نفع کشور می باشد چون باعث رونق تجاری در داخل شده و از طرفی دیگر باعث به کار گیری افراد زیادی نیز می گردد.

تمامی هادی تشکیل دهنده این کابل ها از نوع مس می باشد چون مس یک هادی قوی در سطح جهان است و در تمامی فرایند های مورد نیاز از این محصول استفاده به عمل می آید. 

هر کابلی به طور معمول از دو بحش به عنوان های فاز و نول تشکیل شده است که بخش مهم ان فاز است که جریان الکتریکی را انتقال می دهد و برای روشن کردن و به کار انداختن دستگاه های برقی در سطح کشور مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه در سطح جهان بدون این مواد زندگی کردن بسیار سخت و دشوار است چون تمامی لوازم خانگی با به کارگیری این تجهیزات در منزل کار می کنند. 

و این واقعیت بر کسی نیز پوشیده نمی باشد و همه قبول داریم بدون کابل برق نمی توان به زندگی خود ادامه داد بهتر است که در هنگام خرید این کابل ها از طرح های با کیفیت و مرغوبی استفاده کنیم تا به اندازه لازم از خرید خود در زندگی استفاده نماییم.

با گذر زمان روز به روز کیفیت و قابلیت های این سیم ها نیز افزایش پیدا می کنند تا نیاز های مشتریان به راحتی تامین و برآورد گردد. شرکتهای تولید کننده نیز برای تولید کردن تجهیزات مورد نظر به مواد اولیه خاصی نیاز دارند تا بتوانند کابل های مورد نظر را در سطح کشور به خوبی تولید کنند. و در اختیار مشتریان قرار دهند. 

لیست قیمت کابل برق به صورت عمده

با توجه به نوع کاربرد و استفاده ای که از آنها می شود، کابل ها  دارای انواع متنوعی می باشند و به شکل های مختلفی در بازار پیدا می شوند.

 ساختمان کابل های مخابراتی به طور کلی با کابل های مورد استفاده در صنعت برق فشار قوی و ضعیف فرق می کند. کابل ها همیشه از دو بخش اصلی هادی و عایق به وجود می آیند. تفاوت کابل ها به دلیل نوع کاربرد آنها می باشد. به عبارت دیگر نوع کارایی کابل ها باعث می شود که جنس، شکل، سطح مقطع و تعداد هادی ها و عایق ها باهم فرق کند.

در حال حاضر یکی از اصلی ترین ملزومات مورد استفاده در صنعت برق کاربرد سیم و کابل می باشد و با گسترش فراوانی انواع محصولات سیم و کابل در بازار ایران روبرو هستیم که شامل انواع سیم مفتول یا سیم تک لا، سیم افشان و نیمه افشان، سیم ارت، سیم کواکسیال، سیم تلفن و همچنین انواع کابل افشان، کابل جوش، کابل زره دار، کابل شبکه، کابل مفتول، کابل مخابرات و غیره می شوند.

فروشگاه تهران برق الکتریک عرضه کننده انواع سیم و کابل از شرکت های معتبری است که امنیت محصولات تولیدی آن ها به همراه تضمین کیفیت در صنعت سیم و کابل با حصول معیار های علمی و اصل مشتری مداری مشخص شده اند. برخی از این شرکت ها شامل صنایع سیم و کابل افق البرز، البرز الکتریک نور، بافه سیم گلستان، شرکت آرین ابهر، کات کابل، رسانا کابل، تولیدی هادی برق و غیره می باشند که مشتریان می توانند خرید سیم برق و یا کابل مورد نیاز خود را به صورت عمده نیز از این فروشگاه با اطمینان انجام دهند.طبق آمار گزارش شده از مرکز آمار، حدود ۵۰ درصد حریق ها ناشی از استفاده نامطلوب از برق می باشد و حدود ۱۰ درصد از آن ها مربوط به عدم تناسب مقطع سیم مصرفی و غیر استاندارد در ساختمان ها می باشد. انتخاب سیم ملزوم ساختمان ها معمولاً به صورت سنتی است و با توجه به نوع مصرف، به طور صحیح و علمی گزینش نمی شوند.برای مصارف روشنایی ساختمان ها از سیم  1.5 و جهت استفاده در پریز ها از سیم ۲٫۵ استفاده می شود.شاه سیم یا کابل، به یک یا چند سیم یا طناب که در کنار هم یا به صورت بسته، به هم پیچیده یا به هم بافته برای شکل دادن یک مجموعه یگانه هستند، گفته می شود. در مکانیک، کابل ها برای بالا بردن و کشیدن به کار می رود. در برق، از آن ها برای هدایت جریان برق استفاده می شود. یک کابل نوری دارای یک یا چند فیبر نوری در یک پوشش محافظ است که از فیبر ها محافظت می کند. کابل مکانیکی را به طور تخصصی تر طناب فولادی (یا سیم بکسل) می نامند.مهم ترین و بیشترین عایقی که در ساختمان کابل ها به کار می رود P.V.C (پلی وینیل کلراید) است که پرتو دور یا پلاستیک نامیده می شود. P.V.C عایقی غیر قابل اشتعال است و این مزیت خوبی در کابل ها می باشد و نیز دارای انعطاف پذیری زیادی است. مواردی مانند ارزانی تولید انبوه و سادگی ساخت باعث شده که بیش از ۹۰ درصد کابل های فشار ضعیف از این عایق درست شوند.

نوعی عایق دیگر به نام PET (پلی اتیلن) برای کابل هایی به کار می رود که آتشگیر بوده و در مکان های اختصاصی به کار می رود. در برخی از کابل ها از عایق لاستیکی نیز استفاده می شود، که کاربرد زیادی ندارد.لیست قیمت کابل برق به صورت عمده تولید کننده کابل برق در اینجا برای نمونه به چند نوع از سیم های با کاربرد بیشتر و قیمت آن ها اشاره کرده ایم. جهت اطلاع بیشتر از قیمت ها می توانید به فروشگاه های اینترنتی و سایت شرکت های تولید کنند انواع سیم و کابل برق مراجعه کنید.

بزرگترین شرکت تولید کننده کابل برق سه فاز

بزرگترین شرکت تولید کننده کابل برق سه فاز

در پروژه های مختلف صنعتی و تجاریاز کابل برق ۳ فاز برای روشن کردن دستگاه های صنعتی پر مصرف مانند پمپ، الکتروموتورها، ماشین آلات برقی و کلیه دستگاه هایی که به منبع برق ۳ فاز نیاز دارند استفاده می شود.

این شرکت ها در زمینه تولیدات سیم و کابل و کارآفرینی در این زمینه نیز نقش ویژه ای دارند. تولیدات آن ها شامل انواع کابل های افشان و مفتول، کابل های مخابراتی، کابل های جوش و کواکسیال می باشد.

این تولید کنندگان عمدتاً فعالیت خود را ابتدا با تولید سیم افشان آغاز و پس از آن با گذشت مدت کوتاهی با تولید انواع کابل های (افشان، نیمه افشان، مفتول، شیلدار، کواکسیال) محصولات خود را افزایش دادند، که امروزه این تولیدات به بیش از ۱۰۰ نوع رسیده است. روند تولید این مجموعه ها پیشرفت چشم گیری داشته و مورد توجه مشتریان نیز قرار گرفته است.

برخی از مزیت های  استفاده از سیستم های برق سه فاز شامل موارد زیر می شوند:

  • در مواقعی که برای سیستم به خصوصی نیاز به برق سه فاز داشته باشد، اما این جریان قابل دسترسی نباشد، می شود با استفاده از اینورترهای به خصوص برق تک فاز را به سه فاز تغییر داد. 
  • جهت تولید جریان متناوب با استفاده از کابل های برق ۳فاز به نسبت جریان متناوب تولیدی در کابل های تک فاز،  ضربان کمتر و ضریب بهره وری و تاثیر بالاتری داریم.
  • فقط با استفاده از کابل های برق ۳ فازبرای راه اندازی و گردش موتورهای آسنکرون به میدان مغناطیسی دوار امکان پذیر است.
  • و … 

نکات ایمنی مهم در حین کار با برق سه فاز عبارتند از:

  • دستکش های مخصوصی که برای تست کابل برق مورد استفاده قرار می گیرند.
  • مراقب باشید که بدون  قطع کردن کلید های تابلو های برقی که از برق سه فاز استفاده می کنند  به آنها دست نزنید.
  • تحت هیچ شرایطی برای تست کردن جریان در کابل های برق ۳ فاز از فازمتر استفاده نکنید. 
  • یقین حاصل کنید که این تجهیزات در برابر نشتی و اتصالات جریان محافظت می شوند، یعنی سیم ارت به صورت درست و استاندارد رعایت شده باشد.
  • و … .