فرش ابریشم تبریز طرح علیا در جشنواره ونیز فروخته شد

همیشه فرش ابریشم تبریز طرح علیا به طور قابل توجهی ظریفتر از پشم است فرش ابریشم تبریز طرح اولیا در حین بافندگی این به صنعتگر اجازه می دهد تا الگوهای پیچیده تر و دقیق تری ایجاد کند.

طبیعتاً ساخت فرش های ابریشمی بسیار دشوارتر است.

دستبافی در حال حاضر یک مهارت پیچیده است، و استفاده از مواد فوق العاده ظریف نیاز به سطح بیشتری از مهارت دارد.

علاوه بر این، ابریشم حتی از پشم‌های باکیفیت گران‌تر است، بنابراین کمتر در فرش‌های با کیفیت پایین‌تر استفاده می‌شود.

به طور طبیعی در برابر ریختن و لکه مقاوم است. فرش پشمی اگر به خوبی از آن مراقبت شود چندین دهه دوام می آورد. فرش های ابریشمی نیز بادوام هستند، اما کمتر از پشم به همین ترتیب در برابر لگدمال کردن مقاومت نمی کنند.

و اگر با مایعات آلوده باشند حساسیت بیشتری دارند به همین دلیل در بسیاری از فرش‌ها ابریشم را به‌عنوان «لهجه» با پشم مخلوط می‌کنند یا از آن استفاده می‌کنند تا فواید هر دو الیاف را به حداکثر برسانند.

ظاهر: پشم ماده ای «جذاب» است و می تواند رنگ ها را به خوبی نگه دارد. فرش های پشمی بسیار زیبا هستند. با این حال، از نظر ظاهری کاملاً شبیه به سایر مواد فرش است.

از طرف دیگر ابریشم به دلیل زیبایی منحصر به فردش بسیار مورد توجه است.این مواد می درخشد و احساس راحتی می کند. فرش‌های ابریشمی نیز معمولاً طرح‌های پیچیده‌تر و منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهند.

فرش

مراقبت: از آنجایی که فرش‌های پشمی سفت و سخت هستند، می‌توان آن‌ها را راحت‌تر تمیز نگه داشت، از بین بردن لکه‌ها مشکل خاصی ندارد (بدیهی است که مداخله حرفه‌ای لازم است).

از سوی دیگر، فرش‌های ابریشمی نیاز به مراقبت‌های ظریف‌تری با درمان‌های موقت دارند.هزینه: همانطور که گفته شد ابریشم به عنوان ماده اولیه گرانتر از پشم است.

بنابراین جای تعجب نیست که فرش‌های ابریشمی عموماً گران‌تر از فرش‌های پشمی هستند. همچنین، از آنجا که فرش های ابریشمی اغلب بسیار پیچیده هستند، می توانند گران تر باشند.

البته، برای فرش‌های گران‌قیمت، ساخت، منشأ و تکنیک‌ها اغلب مهم‌تر از مواد در تعیین هزینه هستند لمس: پشم ها با یکدیگر متفاوت هستند و بنابراین می توانند حس متفاوتی را به لمس برگردانند.

پشم‌های گران‌قیمت در لمس بسیار “لوکس” هستند، در حالی که پرزهای کمتر پشمی به طور معمول بافت و ضخامت فرش را بیشتر می‌کنند. فرش های ابریشمی به دلیل پرزهای ظریف تر در لمس بسیار ظریف تر هستند.

با این حال، از آنجا که ابریشم گاهی اوقات با پشم مخلوط می شود، برخی از فرش های ابریشمی کاملاً شبیه به فرش های پشمی هستند.