سیستم روشنایی اتوماتیک | بزرگترین تولیدی لوازم روشنایی

امروزه انرژی الکتریکی پایه و اساس زندگی مردم جامعه و دنیا را تشکیل می دهد و برق و روشنایی، زندگی بشر را متحول کرده است.  بدون سیستم‌ روشنایی اتوماتیک، بشر امروزه  قادر به زیستن نیست.
در واقع سیستم روشنایی، به کل چراغ ها و لامپ های منزل و تجهیزاتی که این چراغ ها را روشن و خاموش می کنند، گفته می شود که کار را برای بشر راحت کرده است و میتوان به راحتی زندگی کرد.
امروزه سیستم های روشنایی بسیاری در کشور موجودند که یا تولید داخل می باشد و یا وارد کننده، آن را به کشور آورده است. البته بعضی از مدل ها هنوز در خاک ایران تولید نمی شوند که برای استفاده از این مدل ها، باید از نمونه وارداتی آن استفاده کرد. مثلاً مدل های هوشمند هنوز تولید داخل نمی شوند. بنابراین برای خرید این مدل، باید هزینه بیشتری را پرداخت کرد؛ چرا که وارداتی محسوب می شوند.

سیستم روشنایی اتوماتیک | بزرگترین تولیدی لوازم روشنایی

خرید جدیدترین مدل های سیستم روشنایی

خرید جدیدترین مدل های سیستم روشنایی

سیستم روشنایی؛ شامل انواع مختلفی از لامپ ها می باشد. 

از  انواع  سیستم روشنایی می توانیم به مدل لامپ های رشته ای، لامپ های فلوئورسنت فشرده، لامپ های فوق کم مصرف مدل ال ای دی، لامپ های کم مصرف مدل مهتابی، لامپ های مدل نئون، لامپ های تخلیه با شدت بالا، لامپ سدیم با فشار کم، لامپ های رشته ای و…اشاره کنیم.

اما از بهترین و هیجان انگیز ترین مدل های سیستم روشنایی، لامپ های هوشمند هستند که امروزه بسیار تقاضا کننده دارند.

همه‌ی ما در عصر هیجان انگیزی زندگی می کنیم که انواع امکانات برای هوشمند کردن خانه‌ها در آن موجود است. اما در این بین، نور و روشنایی هوشمند، اهمیت بسیار زیادی برای ما دارد و دلیل آن تاثیر فراوانی‌ است که بر زیبایی منزل مسکونی و یا شرکت ما می‌گذارد. سیستم‌های نور و روشنایی هوشمند، می توانند سرشار از احساس و هنر و زیبایی و خلاقیت باشند. احساس نیاز به یک مدل جدید از لامپ ها، چیزی است که موسسات و شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات روشناییی مبتکر، به خوبی آن را درک می‌کنند و محصولات خود را بر مبنای آن تولید می کنند. 

در این بین، ما دارای  تعداد زیادی از لامپ های هوشمند هستیم. اما اگر بخواهیم دو مدل از بهترین سیستم های روشنایی را معرفی کنیم، می توانیم به گزینه های زیر اشاره کنیم:

 • لامپ‌های هوشمند لایف 
 • لامپ های هوشمند فیلیپس 

این دو مدل از لامپ های هوشمند؛ تفاوت بسیار زیادی نسبت به هم دارند. محصولات شرکت  فیلیپس، برای اتصال به تلفن همراه شما نیاز به یک پل است، اما برای خرید این پل ارتباطی ما باید هزینه ای را جداگانه بپردازید. اما لامپ‌های هوشمند لایف را، باید جداگانه به تلفن همراه خود متصل کنید. اما خوبی مدل هوشمند لایف این است که به شما کمک می کند تا در هزینه های خود اندکی بیشتر صرفه جویی کنید. اما این مدل دارای مشکلاتی هم برای خریدار خود است که باید تمامی لامپ ها را یکی یکی به تلفن منزل و یا شرکت، یا سیستم خانه هوشمند خود متصل کنید. اما محصولات لامپ هوشمند فیلیپس، این دردسر را ندارد. 

 اما این دو شرکت، راه های متفاوت و جالبی را برای نور پردازی منزل شما دارند. شرکت لایف، فقط لامپ هوشمند ساده تولید می کند و اندکی از مدل فیلیپس کاربرد کمتری دارد. اما تفاوت این لامپ ها، فقط در اندازه آن ها است.

کمپانی فیلیپس، طیف وسیع‌تری از انواع سیستم‌های هوشمند نور و روشنایی را در اختیار شما می‌گذارد و راه حل‌ها و محصولات متنوع تری دارد. این لامپ‌های هوشمند مخصوص مکان هایی چون سقف و دیوار می باشد، لامپ‌های هیجان انگیز فلیپس برای روشن کردن میز مطالعه شما طراحی شده‌ و بازار مصرفی عرضه شده اند.
لامپ های فلیپس برای نورپردازی مخفی منزل نیز مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل ظاهر انعطاف پذیر همواره در قسمت های مختلف منزل به کار برده می شود.

اما در هر حال، لامپ‌های مدل لایف، نور بیشتری نسبت به لامپ های دیگر ایجاد کرده و فضا را روشن‌تر می کنند و شما در هنگام مطالعه نیز می توانید راحت تر باشید.

لامپ های هوشمند در مقایسه با لامپ های معمولی کاربرد بهتر و بالاتری داشته و از این رو توجه خریداران را معطوف خود کرده است.

تعیین رنگ نور به درخواست مشتری، درجه‌ی سردی و گرمی نور و انواع حالت‌های از پیش طراحی شده‌ی نورپردازی از مزیت های خرید لامپ های هوشمند است.

هر لامپ هوشمند، ویژگی ها و خصوصیت خاص خود را داشته و هر خصوصیت زمینه شرایط نوری مطلوب را در محیط فراهم می کند.

مثلاً مدل های هوشمند لایف می تواند نور پردازی را انجام دهد که متناسب با شرایط حال شما باشد، برای مثال؛ لامپ هوشمند لایف می تواند چیزی شبیه به نور آتش را برای ما بوجود بیاورد.؛ و همچنین وقتی به موسیقی گوش می کنید، متناسب با شرایط مکانی، نوع موسیقی و ریتم و ملودی آن می تواند شدت نور و رنگ نور را برای شما تغییر دهد و با نور بازی کند تا حس بهتری از موسیقی داشته باشید.

لامپ‌های هوشمند فیلیپس نیز، از قابلیت هماهنگ شدن با فیلم‌ها و بازی‌های کامپیوتری برخوردار است. مثلاً زمانی که شما در حال تماشای یک فیلم ترسناک و هیجانی هستید، می توانید نوری از محیط خود را درک کنید که این فیلم ترسناک، برای شما ترسناک تر جلوه می کند، مسلما این ویژگی باعث می‌شود خیلی بیشتر از قبل، از تماشای فیلم در کنار عزیزانتان لذت ببرید و با آن حس بگیرید.
حال با خود تصور کنید در حالی که مشغول انجام بازی با سیستم سرگرمی خود هستید، نور محیط نیز با توجه به فضای بازی تغییر و شرایط کنونی کند و این امر زمینه دلپذیرتر شدن آن بازی را برای شما فراهم خواهد آورد.

فروش عمده انواع سیستم روشنایی اتوماتیک

فروش سیستم روشنایی، به صورت عمده و در انواع سیستم های روشنایی اتوماتیک و ساده عرضه می گردد. قیمت سیستم روشنایی معمولا متفاوت است و بسته به این که چه مدل از انواع سیستم روشنایی است؛ قیمت گذاری می شود.

انواع سیستم روشنایی  در کشور، توسط کارخانه جات مطرح و برند، تولید می گردد که کیفیت لوازم روشنایی  توسط شرکت سیستم روشنایی کنترل کیفیت می شود و سپس به بازار تجاری عرضه می شود.

سه نوع اصلی دمای رنگ در روشنایی لامپ‌ها، به شرح ذیل می‌باشند:

 •  لامپ های با رنگ آفتابی: رنگ آفتابی لامپ، مناسب است برای روشنایی مکان هایی که نیازمند آرامش است مثل سالن های پذیرایی، غذاخوری هاو…
 • لامپ های صدفی یا یخی: این مدل، روشن تر و سفید تر از لامپ های آفتابی است. در واقع این رنگ، نور حد میانه و ترکیبی از رنگ نور آفتابی و مهتابی می‌باشد. این رنگ نور مناسب برای استفاده در فضاهای اداری می‌باشد، و بسیاری از شرکت ها از این مدل استفاده می کنند.

لامپ‌های مهتابی مناسب برای مطالعه، می‌باشد. لامپ های کم مصرف، نور را به صورت یکپارچه پخش می کنند و این باعث می شود که ما راحت تر بتوانیم کار خودمان را انجام دهیم و یا برای افرادی که دارای ناراحتی هایی مثل سردرد و یا میگرن های عصبی اند بسیار موثر می باشد و می توانند راحت تر در این محیط حضور داشته باشند.

لامپ های از این نوع، در اثر تماس با آب یا هر چیز مرطوب دیگر اذیت خواهند شد؛ و ناکارآمدند. پس نباید از این مدل لامپ ها در فضاهای مرطوب و با امکان سرریز شدن آب استفاده کرد در زمانی که ما لامپ را روشن می کنیم؛ نور لامپ کم‌مصرف به تدریج افزایش می‌یابد و کمی طول می کشد که این نور به ماکزیمم مقدار خود برسد.ضض از این رو، روشن و خاموش شدن ناگهانی لامپ، در لحظات اولیه روشن شدن، کاملاً طبیعی است.

میزان نور لامپ نیز تحت تأثیر دمای محیط است اما لامپ ها باید در دمای مناسبی قرار گیرند که اذیت نشوند.

درمحیط هایی مثل راهروها، راه پله ها، پارکینگ ها و…که در دفعات بالایی درطول روز، لامپ ها درآن جا روشن وخاموش می شوند، بهتر است که کمتر از لامپ های کم مصرف استفاده کنیم؛ زیرا روشن و خاموش شدن زیاد از حد این مدل از لامپ ها، باعث کاهش  نیمه عمر آنها شده و درنهایت به زودی آنها را می سوزاند.

 • لامپ های مدل ال ای دی: لامپ های مدل ال ای دی در حال حاضر بسیار متنوع اند و طرفداران بسیار زیادی هم دارند. در واقع این لامپ بسیار شیک و به مدل روز طراحی شده است و فوق کم مصرف می باشد. منعطف بودن در طراحی، کیفیت نور بسیار بالا، قابلیت استفاده مداوم و طولانی مدت، طول عمر بسیار زیاد، سازگاری با نرم‌افزارهای متعدد و امکان تعویض و گرفتن یک لامپ دیگر از همان مدل و…، از نقاط قوت پنل LED به شمار می‌آیند.

 در واقع صفحه اصلی LED، نوعی از ماده نوری پیشرفته است که به نوعی طراحی شده تا در هنگام اتصال به منبع تغذیه، نوری روشن و یکنواخت را از خود ارائه دهد. صفحات با هم کار می کنند تا یک نور یکنواخت را تولید نمایند.
آلومینیوم؛ یکی از بهترین مواد برای استفاده به عنوان قاب لامپ های مدل ال ای دی است که در اطراف پنل مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید بگوییم که لامپ های پیشرفته LED معمولا از آلومینیوم و… تولید می‌ شوند و این ماده تاثیری به سزا در کیفیت این دسته از محصولات روشنایی دارد.
لامپ ال ای دی تولید شده تویسط آلومینیوم دارای ناخالصی های جزئی بوده و این ناخالصی‌ های موجود قابلیت چگونگی رنگ را در انواع ال ای دی فراهم آورده است. 
لامپ های LED بیشتر منعکس کننده رنگ های سفید و روشن می باشند.
لامپ های کم مصرف، در زمینه صرفه جویی در هزینه و انرژی، مفید واقع شده و از این رو  بسیار به صرفه تر می باشند. بنابراین برای کاهش هزینه های مصرف هم بسیار گزینه خوبی می توانند باشند.

لامپ های ال ای دی، بسیار در جهت بهبود شرایط طبیعت کارکرده و درواقع دوست دار محیط زیست است. تکنولوژی به کاربرده شده در پنل‌های LED یک تکنولوژی بسیار عالی برای تأمین روشنایی اماکن و محیط های مسکونی و همچنین اداری و… است.
در واقع این مدل از لامپ ها اشعه‌ای از خود بروز نمی دهد و حتی هیچ گونه آلودگی هم ندارند و از این جهت هم برای بدن و محیط بی خطر می باشند.
همه مواد استفاده شده در فرآیند تولید پنل‌ ها و لامپ های اب ای دی را می‌ توانیم بازیافت کرده و مجددا از آن استفاده و بهره برداری کنیم که این امر برای صنعتگران و تولیدی سیستم روشنایی بسیار اقتصادی است.

چراغ های روشنایی معمولا به سه دسته تقسیم می شوند که از آن ها می توانیم به گزینه های زیر اشاره کنیم:

 • چراغ های تنگستن ( رشته ای )
 • چراغ های کم مصرف
 • چراغهای فوق کم مصرف ( LED )

اما در این قسمت هر کدام از انواع چراغ های روشنایی را به اختصار توضیح‌ می دهیم.

 1.  چراغ های تنگستن: چراغ های قدیمی که در گذشته به چراغ های 100 وات هم معروف بودند و نور زرد رنگ و روشنی ایجاد می کردند و مصرف برقشان نسبت بسیار بالا بود. این چراغ ها به دلیل مصرف بالای برق و انرژی برای مصرف کننده اقتصادی نبوده و همچنین طول عمر کوتاهی داشتند و این امر باعث شد که دیگر مورد استقبال افراد و ساختمان سازها قرار نگیرند و به طور کلی از ساختمان های امروزی حذف شده اند. البته از این چراغ ها هنوز هم گاهی به عنوان نورهای تزیینی و دکوری استفاده می شود .
 2. چراغ های کم مصرف: چراغ های مهتابی یا کم مصرف به دلیل مصرف کمتر نسبت به چراغ های رشته ای دیگر مورد استقبال قرار گرفت و در ساختمان ها، نورهای اصلی را تامین می کرد اما این مدل از چراغ تا زمانی خواهان زیادی داشت که هنوز مدل چراغ LED فوق کم مصرف وارد بازار نشده بود.
 3. چراغ های فوق کم مصرف : با ورود چراغ های LED در اشکال مختلف به بازار جهانی، بازی با نورها نیز شکل گرفت و بدین شکل هیجان وارد زندگی مردم شد. از این چراغ ها، در تامین نورهای اصلی با نورهای دکوری، نور مخفی و … استفاده می شود و زیبایی خانه ها و طراحی ها، و انگیزه خرید این لامپ ها را دو چندان نمود.

فروشنده معتبر لوازم روشنایی

فروشنده معتبر لوازم روشناییتولید کنندگان معتبر لوازم روشنایی در ایران، شرکت های بزرگی هستند که لوازم الکتریکی در سراسر کشور تولید می کنند که محصولات این شرکت ها، توسط فروشندگان معتبر لوازم روشنایی داخلی، به بازار عرضه می شود.

در ایران فروشندگان معتبر بسیاری وجود دارند که به فروش محصولات روشنایی بسیار با کیفیت وتضمین شده می پردازند که از آن میتوان به فروشگاه آرتا الکتریک و یا آریا نور در تهران اشاره کرد، که در کار خود بسیار موفق اند.

ارزانترین قیمت سیستم روشنایی هوشمند

ارزان ترین قیمت و مقرون به صرفه ترین سیستم روشنایی هوشمند، لامپ های ال ای دی می باشد که در تنوع و انواع گوناگون ساخته می شود، که به توضیح آن می پردازیم.

می توان گفت لامپ ال ای دی، به سرعت در حال تحول بوده اند و برای انواع برنامه های نورپردازی مسکونی استفاده می شوند. این نمونه از لامپ ها فاقد رشته بوده و از قدرت بسیار بالا و همچنین طول عمر زیادی برخوردار اند.

این محصول دارای طیف رنگی گوناگون بوده و بدون استفاده از فیلترهای رنگی از خود نور طبیعی ساطع می کند. باید بگوییم که لامپ های LED در مقایسه با لامپ های رشته ای، نور بیشتری را از خود ساطع می کنند.

در انواع پیشرفته ی این نوع لامپ ها، در سال های اخیر از پنل ال ای دی بهره برداری شده است که از نظر طراحی و کاربرد منحصر به فرد می باشند. قدرت نوردهی بالای این لامپ و مصرف پایین انرژی آن، باعث شده جایگزین مناسبی برای لامپ های رشته ای و هالوژنی باشد.

در میان انواع لامپ ها، ال ای دی ها هم برای تزیین و هم برای تامین نور در سیستم های مختلف حرف اول را می زند. این لامپ ها در مدل های شمعی، فلامنتی، سنسوردار، اشکی، حبابی در لوسترها و محصولات روشنایی متعددی به کار می روند.
تنوع مدل و قابلیت نصب این مدل از محصولات در قسمت های مختلف منازل مسکونی و تجاری و ادرای باعث شده تا افراد زیادی به خرید لامپ ال ای دی روی بیاورند.

ضمن تنوع رنگی لامپ های رنگی ال ایی دی می توان از این دسته از لامپ ها برای تغییر سبک و رنگ فضا استفاده کرد. طول عمر این لامپ ها، تا 100 هزار ساعت می باشد و همچنین وجود گستره و جلوه نوری مشخص و واضح، ایمنی بالا و قیمت مناسب محصول از دیگر ویژگی های لامپ ال ای دی است.
در این قسمت باید گفت که یکی از بی نظیرترین خصوصیات این نمونه لامپ ها این است که 90 درصد انرژی الکتریکی موجود را به نور تبدیل می کند.

کارخانه تولید سیستم های روشنایی در کشور

کارخانه تولید سیستم های روشنایی در کشوردر ایران کارخانه های بسیاری برای تولید سیستم روشنایی اتوماتیک، وجود دارند که بهترین وسایل و تجهیزات روشنایی را تولید کرده و در اختیار مراکز توزیع و الکتریکی ها، و در نهایت، به دست  مصرف کننده می رساند که تعداد آنها زیاد است. در میان برندهای مطرح همچون شرکت های خیام الکتریک، مهسان الکتریک، نور ایران، لامپ پارس، شهاب، مشهور وغیره به چشم می خورند. البته شرکت‌هایی دیگر هم در این زمینه فعالیت می‌کنند که شاید به دلیل عدم برندینگ هنوز توسط مصرف کنندگان و مردم شناخته نشده اند، ولی محصولات خوب و متنوع و با کیفیتی تولید و به بازار عرضه می کنند. البته در حال حاضر اکثر کارخانه ها به تولید لامپ های ال ای دی فوق کم مصرف می پردازند.

بهترین تولید کنندگان لوازم روشنایی در ایران و آسیا

بهترین تولید کنندگان لوازم روشنایی در ایران و آسیا، بسیاری از کشورهای مطرح از جمله چین و تایوان در دنیا می باشند  که محصولاتی با کیفیت و با قیمت مناسب و اقتصادی به جهان عرضه می‌کنند. البته ایران هم با وجود شرکت‌های بزرگ و کارخانه های تولیدی بسیار و سرمایه گذارانی که در بخش لوازم روشنایی هزینه صرف کرده اند و با دارا بودن مهندسین جوان و مبتکرین و کارآفرینانی که ذهن خلاق و پویایی دارند؛ دست به تولید بهترین و جدیدترین محصولات می زند. 

شرکت تولیدی سیستم روشنایی با بهترین کیفیت

شرکت تولیدی سیستم روشنایی با بهترین کیفیت اما این تکنولوژی تنها بهره وری آن، این نیست که باعث کاهش صرف انرژی شده است؛ که علاوه بر آن، کیفیت روشنایی بهتری را نسبت به فناوری‌های گذشته ارائه می‌دهد. طیفی با کیفیت بسیار بالاتر، پرتو نوری متمرکزتر و سازگاری با شرایط مختلف محیطی، با هدف عدم جذب حشرات، را از این مدل لامپ ها میتوان انتظار داشت. مزیت این ویژگی ها، کاهش چشم گیر هزینه‌های نگهداری و تعمیرات برای شهرداری‌ها می‌باشد. به علاوه، ساکنان، عابرین و رانندگان شادتر هستند

 نمی توان گفت کدام یک از شرکت های تولیدی سیستم های روشنایی، بهتر هستند و تولیدات بهتری دارند، زیرا هر یک از آن ها استراتژی ها و خلاقیت های خاص خود را در زمینه تولید لوازم روشنایی و سیستم های روشنایی  به نمایش می گذارند، و هر یک با توجه با افق پیش روی شرکت یا سازمان شان اهدافشان را پیش می برند.

اما از شرکت های موفق در زمینه تولید سیستم های روشنایی، میتوان به شرکت های زیر اشاره کرد:

 • شرکت سولار صنعت برق
 • گروه صنعتی فرانیر
 • شرکت پارس نور
 • شرکت پارت سوله
 • و…