با ژله شیبابا صورت خود را چاق کنید

در ادامه بخش دستور پخت و زیر بخش شیرین را با مقاله ای در مورد انواع ژله شیبابا ادامه می دهیم.

جایی که ما صحبت خواهیم کرد باور نمی کنید.در مورد اینکه ژله ها چیست، چگونه آنها را ساده تر و خوشمزه تر بپزیم، و همچنین چند کلمه در مورد اینکه چرا ژله به آن ژله می گویند.

انواع ژله، البته، بر اساس همان پایه است بر اساس عامل ژل. یعنی روی ماده ای که اثر ژل کنندگی ایجاد می کند. اغلب ژلاتین است، اما می توان از اجزای دیگر استفاده کرد.

اثر ژل شدن را از نظر علمی «گذر سل ژل» می نامند، یعنی تبدیل چیزی شبیه به مایع به چیزی شبیه به ژله. همانطور که قبلاً فهمیدید ، کلمات ژله و ژل کلماتی هم ریشه هستند.

جالب اینجاست که آنها هیچ ارتباطی با ژله به عنوان یک محصول غذایی ندارند. آنها از کلمه لاتین gelum می آیند که به معنای ” یخبندان، سرما، یخ، سختی است.

یعنی ژله، ژلاتین و ژل به این دلیل نام خود را گرفته اند که شبیه یخ هستند یا اجازه می دهند چیزی شبیه یخ تشکیل شود.

ژله

بر این اساس، هنگامی که ما در مورد انواع ژله صحبت می کنیم، در مورد این صحبت می کنیم که چگونه می توانید چیزی خوشمزه، یادآور ظاهر (و گاهی اوقات در درجه حرارت) یخ به دست آورید.

بیایید شروع کنیم به بررسی انواع ژله با جزء اصلی آنها – با ژلاتین. ژلاتین یک ماده ژل کننده پروتئینی است که از تخریب حرارتی کلاژن موجود در استخوان ها، غضروف، پوست و وریدهای حیوانات تولید می شود.

یعنی خود ژلاتین یک ماده بسیار مفید، ماده ساختمانی برای استخوان، غضروف و غیره است.

برای تهیه ژله از هر نوعی باید ژلاتین تهیه کرد. روش های مختلفی برای تهیه ژلاتین وجود دارد.

یکی از آنها روی بسته هایی با ژلاتین خوراکی از فروشگاه ها نوشته شده است آب جوش را بریزید (نسبت روی کیسه نشان داده شده است)، هم بزنید و در قسمت عمده بریزید تا ژله شکل بگیرد.

روش دوم کمی طولانی تر است، اما تا حدودی زحمت کمتری دارد: ژلاتین را در مقدار زیادی آب سرد خیس می کنند و وقتی پف کرد (پس از حدود یک ساعت)، آب اضافی آن تخلیه می شود و ژلاتین به طور مداوم وارد شربت در حال جوش می شود.